Případy z praxe

Dívka, 12 let

Od dětství atopický ekzém v oblasti loketních jamek. Diagnostikovaná dyslexie a dysortografie. V 7 letech rozvod rodičů. Při stresové zátěži, např. návštěva u otce od 11 let atopický ekzém také okolo pusy a následně celého obličeje. V 11 letech konstitučně podaná Pulsatilla 30 CH, mírné zlepšení ekzému, postupné zlepšování ve škole.

Následně autopatická lahvička z dechu postupně 1,5 l, 3 l, 4,5 l ekzém zmizel úplně. V roce 2014 podzim opět zhoršení hlavně celý obličej, opět psychosomatická zátěž. Podání autopatické lahvičky střídat dech a slina opět postupné zvyšování 1,5 l, 3 l, 4,5, 6 l, ekzém na začátku roku 2015 zmizel a ve škole další zlepšení.

Žena, 40 let

Na jaře 2014 výhřez 2 cm plotýnky v bederní oblasti, na rentgenu nezobrazeno, velké bolesti, až na podzim 2014 magnetická rezonance. Od lékaře doporučena okamžitá operace.

Paní chodila 1x týdně celkem 10x na TČM, plotýnka nebolí, operace zrušena. Paní pravidelně cvičí a 1x za 2 měsíce dochází na TČM.

Žena, 43 let

Srpen 2013 velký stres v zaměstnání (přemýšlí dokonce o odchodu ze zaměstnání), budí se několikrát za noc, velké pocení, bere pouze antikoncepci, nadváha, mateřská znaménka, hlídaná štítná žláza. Podaná Cal.car. 30 CH, následně Carcin. 200 CH, 1M.

Celkové zlepšení, už neuvažuje o odchodu z práce. V lednu 2014 Thuja 30 CH – spaní v pořádku. V létě 2014 ušní TČM na podporu hubnutí, přestala brát antikoncepci, na konci roku 2014 redukce váhy o 3 konfekční velikosti, v práci stále velký stres ale vše dobře zvládá, dobře spí a celkově se cítí výborně.

Žena, 45 let

Přišla v roce 2013, silné migrény, únavový syndrom, před 15 lety borelióza, jaterní potíže, štítná žláza, gynekolog. potíže, velký smutek po zemřelém dědečkovi, velké potlačení v rodině.

Nejprve Natr. Mur. 30 CH, migrény lepší, Carcin. 200 CH celkové zlepšení, hlavně se začala víc prosazovat. V roce 2014 opět bolesti hlavy, podána Sepie 30 CH, následně 200 CH. Následně kontrola krevních testů na autoimunitu – vše v pořádku, játra, krev, štítná žláza. Občas pouze bolesti hlavy.

Změna vzhledu a daleko větší sebevědomí. Smrt babičky na konci roku 2014 psychicky velice dobře zvládla. Pravidelně dochází na ruční lymfatické masáže a občas si z legrace řekne o ty „veselé kuličky“...

Žena, 47 let

Diagnóza ulcer. kolitida, křečové žíly, před 3 lety embolie plic, psychicky velké potlačení v rodině.

Předepsání Lycopodium 200 CH 2x 1 granule, za 6 neděl ko: Carcinosin 200 CH 2x 1 granule, dále TČM několik návštěv. Velká změna v psychice – daleko větší sebevědomí, žíly nebolí, ulcer. kolidida - nemá potíže a nebere žádné léky.

Ben, 10 let

V lednu 2015 Bena srazilo auto. Diagnóza na veterinární klinice v Litoměřicích – otřes mozku, krvácení do plic a vychýlení bederního obratle o 2 cm - ochrnutí. Ben ležel 3 dny na klinice. Poté jsme se domluvili, že si ho vezmeme do domácí péče. Buď dojde ke zlepšení, nebo dojde na injekci.

Nejprve dostal Arnicu 30 CH 3 dny 1x denně rozpustit do vody, dále Hypericum 5CH 2x denně rozpustit do vody po dobu 6 týdnů. Každý den akupunkturní jehly v oblasti bederní páteře a přední pravé packy kde byl největší náraz auta.

Za 6 neděl kontrola na klinice, Ben opět chodí. Přední pravá packa zatím nefunkční (přetrhané nervy). Dále budu pokračovat 1x týdně aku a Hypericum 9CH 1x denně do vody.

Z odborného hlediska nemožné jak mi řekla paní doktorka na veterině.