Homeopatie - poradenství

Homeopatie je neagresivní, účinná léčebná praxe, která vznikla před 250 lety. Jejím zakladatelem byl německý lékař Samuel Hahnemann (1755-1843). Homeopatie je založena na principu podobnosti – látka, která člověku ve velkých dávkách způsobila onemocnění, jej může vyléčit. Dnes už zjistily tisíce lidí na celém světě, že homeopatická léčiva mohou být účinná při akutních i chronických onemocněních od rýmy a chřipky až po exémy a astma.

Homeopatická léčiva se připravují z živočišných, rostlinných a minerálních látek mnohonásobně ředěných. Například použitím homeopatické Arniky se rány včetně operačních hojí až třikrát rychleji, s menší bolestí a nižší pravděpodobností zánětlivých i jiných komplikací. Zde se používá tzv. symptomatická homeopatie. To znamená, že homeopatický lék odstraňuje příznaky (symptomy) a přispívá k léčení chorob. Velký přínos homeopatie spočívá ale v léčení chronických nemocí, jako je např. astma, exémy, nervové choroby včetně roztroušené sklerózy či 3. stadia borreliózy apod. Zde na rozdíl od chemické (alopatické) medicíny je možno dovést nemocného k uzdravení nebo alespoň ke stabilizaci choroby. Tato léčba při zachování základních pravidel není toxická a nemůže mít negativní vedlejší účinky.

Působení homeopatického léku nespočívá totiž v materiálním, chemickém vlivu, nýbrž v přesné informaci. Z původní přírodní látky, např. oné rostliny arniky, je důmyslným výrobním procesem, jehož hlavními složkami je ředění a dynamizace, vyňata základní energetická vibrace. Ta nanesená na nosič (mléčný cukr či voda s lihem) má schopnost komunikovat s naší energií neboli životní silou a předávat jí speciální pokyny, jak se uzdravit, na co ji zaměřit.

Arnica montana je jedovatá bylina rostoucí na horách. Otrava se projevuje bolestmi svalů, pocitem rozbitosti, polámanosti, zvýšenou krvácivostí, danou jednak narušením funkce krevních destiček, tak i poklesem pružnosti kapilárních stěn. Postižený člověk je celý jakoby poraněn. Dle základního homeopatického pravidla: Podobné se léčí podobným (z řečtiny homeos = podobný) homeopatická verze této byliny bude léčit různá poranění.

Velmi cenným lékem, který okamžitě stimuluje imunitní systém, je Oscillococcinum (extrakt z jater a srdce kachny). Užívá se hlavně v prevenci v době chřipek. Tento lék doporučuji mít doma a při prvních příznacích chřipky si dát několik kuliček pod jazyk.

Tato homeopatická léčba je poměrně jednoduchá – na určitý patologický stav najdeme odpovídající homeopatický lék. Mnohem složitější je tzv. konstituční homeopatie, která již vyžaduje mnohem hlubší posuzování nemocného a jeho minulosti. Jde o harmonii vědy a umění. Homeopat stojí před úkolem nalézt univerzální informační lék odpovídající hlubokému vnitřnímu stavu – tedy vlastně centrální nemoci. Přesně zvolený konstituční lék dovede klienta zpět do zdravého stavu. Uzdravení přichází většinou v opačné časové posloupnosti. Příznaky nemoci, které přišly nedávno, ustupují jako první a ty, které máme mnoho let, odcházejí nakonec.

Já jsem si do mého dalšího života dala nelehký úkol, kdy mne především lymfatické masáže přivedly na další cestu jak pomoci Vám, klientům, a to přírodní homeopatickou léčbou, především tou konstituční.