Lymfatická masáž

Vysoce odborná masážní technika zaměřená na posílení správné funkce imunitního systému, zrychluje odvádění škodlivin z organizmu, dochází k odstraňování lymfatických otoků, ovlivňuje podkožní tkáň a tukové zásoby, zlepšuje pokožku dekoltu, obličeje a napomáhá k prevenci vrásek, významně působí na lymfatický a žilní systém po dlouhém stání či fyzické námaze, při pocitech únavy, těžkých nohou a otocích, výborná prevence proti celulitidě a křečovým žilám.

Sestavy jsou zaměřené např. na: bolesti hlavy (migrény, návaly, stresy), Celulitida dolních končetin a hýždí, Péče po liposukci, ablaci prsu, páteřní (Bechtěrev) a dýchací problémy (astma, bronchitida, ...), problémy s vylučováním (průjmy, zácpy), Celková lymfatická manuální masáž (detoxikace organizmu a posílení imunitního systému).

Lymfoven
Lymfoven

Lymfoven umožňuje kompresní masáž s postupující tlakovou vlnou. Naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků se v naprogramovaných intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají lehké, rytmické tlakové vlny. Běží od špiček chodidel nebo od kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povoluje a opět začíná nová vlna. Masáž je většinou vnímána jako velmi příjemná.

Již po první proceduře v délce zhruba 45 minut je dosahováno měřitelných výsledků. V nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu. K ošetření celulitidy je optimální alespoň 10 procedur. Existují značné individuální rozdíly, které závisí na věku a na stupni postižení vaziva. Břišní manžeta přispívá k rychlému snížení objemu pasu i u tzv. pivního břicha. Masáž břicha podporuje zažívání a pohyblivost střev. Přirozeným způsobem se tak aktivuje trávení a odchod stolice. V tomto ohledu se výsledek dostavuje již po první proceduře. Stejně jako masáž ostatních částí těla je pociťována jako příjemná a uvolňující.

Přístrojová lymfodrenáž založená na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny podpoří jak lymfatický tak i žilní systém.